Misja

UWAGA! Zamieściliśmy już najnowsze oferty:

QR-Code

Historia

 

1992 rok założenia Klubu Sportowego „MANHATTAN 27” w Katowicach, przy Szkole Podstawowej nr 27 na katowickim Osiedlu Odrodzenia zwanym popularnie MANHATTANEM. Połączenie tych dwóch faktów dało nazwę Klubu.
Założycielem Klubu jest pan Tadeusz Sajda - nauczyciel wychowania fizycznego, trener koszykówki, wielokrotnie wyróżniany na arenie ogólnopolskiej za promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.
Od początku istnienia, obok organizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych, proponowaliśmy wycieczki, kuligi i wyjazdy wakacyjne. 

Udana organizacja wypoczynku:

  • zapewnienie bezpieczeństwa,
  • dobre wyżywienie,
  • warunki socjalne,
  • zatrudnienie instruktorów sportu, którzy codziennie organizują zajęcia sportowe,

zachęciło nauczycieli do wieloletniej współpracy z Klubem na akcje letnie i zimowe.

W latach 1993-2005 organizujemy wyjazdy wakacyjne do Zbąszynia woj. wielkopolskie;
Od 2001 roku obok Zbąszynia w naszej ofercie pojawia się nadbałtycki Jarosławiec. Początkowo, tak w Zbąszyniu jak i Jarosławcu, bazę noclegową stanowią budynki szkolne.
W 2004 po raz pierwszy w naszej ofercie pojawia się Ośrodek Wypoczynkowy „RAFA” w Jarosławcu, z którego korzystamy do dnia dzisiejszego.
W 2012 po raz pierwszy zaproponowaliśmy letni wypoczynek w Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczko” w Łebie.
Od początku nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem i liczba uczestników wypoczynku letniego wahała się w granicach 600-800 osób w trakcie akcji letniej.
Współpracujący z nami nauczyciele i korzystający z wyjazdów letnich, zachęcili nas do zorganizowania również wypoczynku zimowego. I tak, w roku 2000 pojechaliśmy z grupą ok. 600 osób na narty do pięknie położonego Hotelu „Serce Beskid” w Beskidzie czeskim.

Tak zostało do dnia dzisiejszego, jeździmy na obozy narciarsko-snowboardowe do trzech hoteli w Beskidzie Czeskim w Hornej Becvie, Malenovicach, Rożnovie. Nasze wyjazdy zimowe to codzienny pobyt na stoku pod opieką instruktora. Uczestnicy po przybyciu do hotelu, prezentują swoje umiejętności i ze względu na poziom zaawansowania dzieleni są na grupy instruktorskie: początkującą, średnią i mistrzowską. Grupy narciarskie i grupy snowboardowe. Wszyscy są szkoleni codziennie. Na zakończenie organizujemy zawody w slalomie. Dla najlepszych są medale, dyplomy, statuetki.
Od 2013 roku proponujemy zimą, obok rozwoju tężyzny fizycznej rozwój intelektu, tj. po nartach wieczorem  zajęcia szachowe.